Imieniny:
06.09.2017

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Śliwicach

W poniedziałek 4 września na teren powiatu tucholskiego przybyli dostojni goście, by w Szkole Podstawowej im. ks prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach zainaugurować rok szkolny 2017/2018.

Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch i dyrektor Mariola Pawelska przywitali dostojnych gości, wśród których znaleźli się m.in.: wiceminister edukacji narodowej Marzenna Drab, wicewojewoda Józef Ramlau oraz kurator oświaty Marek Gralik, a samorząd województwa reprezentopwany był przez Wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów Powiatu Tucholskiego: Przewodniczącej Rady Powiatu Małgorzaty Oller, Wiceprzewodniczącej Haliny Janowskiej-Giłka, Starosty Tucholskiego Michała Mroza i Członka Zarządu Powiatu Jerzego Kowalika. 

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia przez przedstawicieli Gminy Śliwice i Powiatu Tucholskiego symbolicznej wiązanki kwiatów przed pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbe oraz od Mszy Świętej celebrowanej przez ks. biskupa Wiesława Śmigla oraz ks. prałata Andrzeja Kossa. Po oficjalnych wystąpieniach gości uczniowie zatańczyli tradycyjnego poloneza, rozbrzmiały dźwięki fletów i zaprezentowano sylwetkę patrona szkoły, ks. Prałata Erharda Staniszewskiego. 

Szkoła Podstawowa w Śliwicach, która doskonale odnalazła się w roli gospodarza tegorocznej inauguracji, powstała z połączenia dotychczasowej podstawówki i gimnazjum, stworzono w niej dwie siódme klasy. 

Wydział Rozwoju LiFE