Imieniny:
16.04.2018

Trzy ‘Rodzynki’ mogą trafić do naszego powiatu

W tym roku już po raz jedenasty Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznawać będzie organizacjom pozarządowym wyróżnienia w konkursie ‘Rodzynki z pozarządówki’. Aż trzy z nich mogą trafić do organizacji z terenu naszego powiatu, w tym projekt realizowany w partnerstwie z Powiatem Tucholskim.

Wśród dwunastu finalistów, w drugim etapie konkursu znalazły się: Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie z projektem „Bory Tucholskie dla Seniora”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno z projektem ”Przywrócenie świetności historycznego kopczyka widokowego i zagospodarowanie terenu zieleni wokół niego” oraz Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż z projektem „Co kryje ziemia raciąska? Poszukiwania archeologiczne”.

Szczególnie cieszy obecność w tym gronie projektu „Bory Tucholskie dla Seniora”, który realizowany był w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Tucholi, z wykorzystaniem zasobów Muzeum Borów Tucholskich. W piątek 13 kwietnia do Tucholi zawitała komisja konkursowa, która właśnie w Muzeum spotkała się z uczestnikami projektu, by zweryfikować zapisy otrzymanego wniosku. Przewodnicy-Seniorzy przygotowali drobny poczęstunek, na który członkowie kapituły zgodnie z borowiackimi tradycjami musieli jednak najpierw zapracować – samodzielnie przygotowując masło. Poważna prezentacja połączona była z miłą zabawą, jak to u nas w zwyczaju. Wnioskując z nieoficjalnych komentarzy członków komisji, szanse na wyróżnienie są bardzo duże.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu planowane jest w czerwcu, uroczystość odbędzie się w Pałacu Bursztynowym we Włocławku.

Wydział Rozwoju LiFE, kg