Imieniny:
26.09.2018

Refleksje po Historycznym Pochodzie Borowiaków

25 września na zaproszenie Starosty Tucholskiego Michała Mroza w sali multimedialnej Starostwa spotkali się przedstawiciele instytucji i organizacji zaangażowanych w organizację Historycznego Pochodu Borowiaków w 2018 roku.

Zebrani obejrzeli film dokumentujący tegoroczne wydarzenie oraz odebrali z rąk starosty podziękowania za współorganizację Pochodu. W czasie dyskusji zgodnie ustalono, że sztandarową powiatową imprezę należy kontynuować także w kolejnych latach – jej popularność i rozpoznawalność rośnie z każdym rokiem. Warto zastanowić się nad tym, jak włączyć z jednej strony mieszkańców naszego powiatu, z drugiej zaś turystów – zarówno przebywających w tym czasie w naszym powiecie, jak i mieszkańców innych miast, których Pochód może zachęcić do skorzystania z oferty Borów Tucholskich.  Warto przemyśleć też zaangażowanie sąsiednich samorządów i innych podmiotów, którym przypominanie lokalnej historii i kultywowanie borowiackiej tradycji leży na sercu.

Starosta Michał Mróz zapewnił, że przyszłoroczny Pochód już w tym roku będzie miał ustalony termin i podstawowy budżet, co ułatwi działania promocyjne. Tegoroczne przemyślenia pozwolą też na jeszcze sprawniejszą organizację przyszłorocznej imprezy. Planowane jest powołanie komitetu organizacyjnego, który zajmie się planowaniem i koordynacją działań. Cieszy, że dwóch uczniów ZSLiT zadeklarowało wolontariackie wsparcie działań promocyjnych skierowanych do młodzieży.

Kolejne spotkanie planowane jest jeszcze w tym roku, by bez presji czasowej przygotować się do edycji, której ważną częścią będzie nawiązanie do 100-lecia niepodległości naszego kraju i regionu.

Wydział Rozwoju LiFE