Imieniny:
08.11.2019

Podsumowanie powiatowych igrzysk sportowych młodzieży w sezonie 2018/2019

6 listopada 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbyło się uroczyste podsumowanie igrzysk sportowych szkół ponadpodstawowych w sezonie 2018/2019 oraz rozgrywki w piłkę ręczną.

Imprezę poprowadził pan Henryk Zieliński nauczyciel wychowania fizycznego w ZSLiT, który równocześnie koordynuje całością igrzysk. W ubiegłym roku szkolnym w zawodach wzięły udział szkoły Powiatu Tucholskiego tj. Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkól Licealnych i Technicznych, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalych w Śliwicach, Tucholska Szkoła Realna oraz Technikum Leśne. W klasyfikacji ogólnej poszczególne miejsca zajeli:


I miejsce - Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi

II miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi

III miejsce - Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi

IV miejsce - Technikum Leśne w Tucholi


Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach wywalczyły dla swoich szkół nagrody w postaci sprzętu sportowego, które wręczył przedstawicielom szkół Waldemar Kierzkowski Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego. Konkurencje w jakich uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w kategorii chłopców i dziewcząt to m. in. biegi przełajowe, piłka ręczna, kręgle klasyczne, piłka siatkowa, piłka halowa, tenis stołowy, piłka nożna oraz mityng lekkoatletyczny.


Po wręczeniu nagród odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce ręcznej dziewcząt w szkołach ponadpodstawowych. Wyniki są następujące:


I miejsce  - Technikum Leśne w Tucholi

II miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Tucholi

III miejsce - Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi

IV miejsce - Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi