Imieniny:
08.08.2017

Obchody Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy

Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych - Dowódca Garnizonu Bydgoszcz i Wojewoda Kujawsko-Pomorski mają zaszczyt zaprosić mieszkańców powiatu na spotkanie z wojskiem. Patronat nad imprezą objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Bartosz Kownacki.
15 sierpnia 2017 r. obchodzimy Święto Wojska Polskiego i 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Po raz pierwszy od wielu lat w Bydgoszczy odbędzie się ono w wyjątkowej oprawie.

Na ul. Gdańskiej (od wiaduktu kolejowego w kierunku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku - Myślęcinek) odbędzie się uroczysty apel oraz parada wojskowa z udziałem sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu polskiej armii.
W organizację obchodów zaangażowana jest Policja, Straż Miejska oraz Państwowa Straż Pożarna.

Święto Wojska Polskiego to nie tylko defilada wojskowa. Żołnierze z jednostek i instytucji dyslokowanych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego przygotowali dla społeczeństwa mnóstwo atrakcji. Po południu rozpocznie się festyn żołnierski w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Rosomaki, Leopardy oraz szereg ciężkiego sprzętu, to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla tych, którzy odwiedzą nas podczas pikniku. Na najmłodszych czekać będzie specjalna strefa zabaw. Wśród wielu wydarzeń nie zabraknie miejsca na spotkania z historią – Muzeum Wojsk Lądowych organizuje statyczny pokaz historycznego sprzętu wojskowego. Zwiedzanie wojskowej wystawy umilać będą koncerty i występy zespołów artystycznych. Dla miłośników wojskowej kuchni, nie zabraknie żołnierskiego poczęstunku.

Całość uroczystości rozpocznie się nabożeństwem w Kościele Garnizonowym w Bydgoszczy o godz. 9.00.
Od godz. 11.30 – uroczysty apel i defilada wojskowa oraz w godz. 13.00 – 18.00 festyn żołnierski w Myślęcinku.

WAŻNE !

W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego w mieście wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Z tego powodu ul. Gdańska od wiaduktu do ul. Zamczysko będzie zamknięta w godz. 9.30-14.00 na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Konną.  Możliwy objazd -  skręt w prawo w ul. Modrzewiową, następnie w Al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Al. Armii Krajowej, skręt w lewo ul. Zamczysko.

Informujemy, że udostępniony zostanie bezpłatny parking przy Bydgoskie Centrum Targowo - Wystawiennicze (przejście z parkingu w rejon parady przez Ogród Botaniczny).

Po zakończeniu defilady do dyspozycji mieszkańców będą parkingi przy Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku.

Serdecznie zapraszamy.

Informację Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych
Wprowadził Wydział Organizacyjny