Imieniny:
07.10.2019

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

7 października 2019 roku na strzelnicy Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu odbyły się powiatowe mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych w trzech kategoriach szkolnych dziewcząt i chłopców. Trasa biegu przebiegała na terenie strzelnicy oraz na torze motocrossowym.

Organizatorem tegorocznych zawodów był Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Tucholi. Łącznie w zawodach wzięły udział 24 drużyny z terenu powiatu tucholskiego, ktore reprezentowały szkoły podstawowe i ponadpodstawowe (prawie 300 zawodników).

Łączne wyniki biegów:

Kategoria Igrzysk Dzieci

Dziewczęta:

I miejsce – SP w Kęsowie

II miejsce – SP w Cekcynie

III miejsce – SP w Żalnie

IV miejsce – SP nr 2 w Tucholi

Chłopcy:

I miejsce – SP w Cekcynie

II miejsce – SP w Kęsowie

III miejsce – SP nr 2 w Tucholi

IV miejsce – SP w Żalnie

V miejsce – SP nr 3 w Tucholi

VI miejsce – SP w Legbądzie

 

Kategoria Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta:

I miejsce – SP w Kęsowie

II miejsce – SP w Cekcynie

III miejsce – SP nr 3 w Tucholi

Chłopcy:

I miejsce – SP nr 1 w Tucholi

II miejsce – SP nr 3 w Tucholi

III miejsce – SP w Cekcynie

 

Kategoria Licealiada

Dziewczęta:

I miejsce – ZSLIA

II miejsce – LO

III miejsce – TL

IV miejsce – ZSLIT

Chłopcy:

I miejsce – ZSLIA

II miejsce – ZSLIT

III miejsce – LO

IV miejsce - TL

 

Dyplomy i pamiątkowe medale dla drużyn, które znalazły sie na podium wręczyli Pan Waldemar Kierzkowski Członek Zarzadu Powiatu Tucholskiego, Pan Mariusz Woźniak Dyrektor Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych oraz Pan Jerzy Kornaś Dyrektor Zespołu Szkół Licealanych i Technicznych w Tucholi.

Zespoły, które zajęły pierwsze miejsca pojadą na finały wojewódzkie do Bydgoszczy (w przypadku chłopców w ramach Igrzysk Dzieci powiat reprezentowć będą 2 zespoły).

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy za udostępnienie miejsca i pomoc w organizacji zawodów. Podziekowania za pomoc w organizacji przekazujemy także dla Komendanta Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, Kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi. Przekazujemy także podziekowania dla Pana Henryka Zielinskiego z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych oraz pana Mariusza Krużyńskiego z Liceum Ogólnokształcącego oraz dla uczniów, którzy zajęli sie przygotowaniem trasy biegu.