Imieniny:
04.06.2018

Dzień Strażaka 2018

21 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi obchodzono święto patrona strażaków Św. Floriana. W uroczystościach tych wziął udział także Starosta Tucholski Michał Mróz, który złożył strażakom podziękowania za nieustającą gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej w intencji strażaków odprawionej w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Tucholi przez ks. proboszcza Jana Pałubickiego, kapelana strażaków. Następnie na placu przy Tucholskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka, którą poprowadził st. kpt. Lech Różycki, który przedstawił Zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu st. bryg. Sławomirowi Herbowskiemu zastępy gotowe do uroczystości. Na świętowanie dnia Strażaka przybył m.in. Starosta Tucholski Michał Mróz, Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Oller oraz wójtowie gmin powiatu tucholskiego, Nadleśniczowie Nadleśnictw, a także przedstawiciele szkół z terenu powiatu tucholskiego, firm i zakładów oraz zaproszeni goście. Oczywiście nie mogło też zabraknąć druhów z OSP wraz z prezesem Pawłem Urbanem, jak także emerytowanych funkcjonariuszy.

Dzień Strażaka to okazja do wręczenia awansów i odznaczeń funkcjonariuszom, jak również podziękowań za ich trudną i ofiarną pracę. Przypomnijmy, że w roku 2017 funkcjonariusze mieli wiele interwencji związanych z sierpniową nawałnicą, podczas której ofiarnie nieśli pomoc w ratowaniu oraz zabezpieczeniu mienia.

Warto wspomnieć, że tucholska komenda wzbogaciła się o dwa nowe samochody, które będa służyły jeszcze lepszemu zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.

Dziękujemy bardzo funkcjonariuszom za ich ofiarną pracę, wykonywaną często z narażaniem zdrowia i życia.

WRLiFE