Imieniny:
07.06.2018

20 lat 'Młodych Borowiaków'

Zespół folklorystyczny ‘Młodzi Borowiacy’ jest już starszy od osób w nim występujących, o cym przypomniało nam obchodzone 26 maja w Tucholskim Ośrodku Kultury dwudziestolecie tej formacji.

Jubileuszowy koncert naszego sztandarowego zespołu pieśni i tańca był okazją do przypomnienia, że już wiele pokoleń dzieci i młodzieży wykształciło dzięki niemu swoją wrażliwość muzyczną. Warto zaznaczyć, że dwudziestolecie obchodzi zespół po reaktywacji, działający pod kierownictwem Iwony Biesek, Doroty Szulc i Andrzeja Giersza. Początki zespołu można bowiem datować na rok 1996, kiedy to Maria Ollick założyła Młodych Borowiaków, występujących do lat 80 minionego wieku.

Na koncert przybyły osoby, które obecnie, już jakiś czas temu lub przed laty śpiewały lub tańczyły w Młodych Borowiakach. Licznie przybyli też zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć także władz powiatu tucholskiego. Warto przy tym zaznaczyć, że Starosta Tucholski Michał Mróz zgłosił kandydaturę zespołu Młodzi Borowiacy do tegorocznej Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który zostanie rozstrzygnięty 19 czerwca.

Jubileusz był okazją do wspomnień, wspólnej zabawy, ale także do planowania dalszych działań. Dziękujemy wszystkim, byłym i obecnym, członkom zespołu i osobom go wspierającym. Przede wszystkim dziękujemy jednak twórcom i opiekunom „Młodych Borowiaków”, którzy swoją pasją zarażają młode pokolenia. Zespołowi i jego opiekunom życzymy wielu dalszych sukcesów. Do zobaczenia na trzydziestoleciu!!!

Wydział Rozwoju LiFE